built with Indexhibit

česky
Skleník je designové svítidlo, jehož hlavním smyslem je naplnění touhy po čerstvých bylinách v městské kuchyni, a jehož tvar byl růstem bylin inspirován. Rostliny jsou sázeny po vnitřním obvodu skleněné nádoby kolem otvoru, který umožňuje nejen snadný přístup k rostlinám a prostup světla od žárovky, ale také zajišťuje přiměřenou cirkulaci vzduchu, čímž napomáhá k vytvoření přirozeného mikroklimatu. Jedná se v podstatě o využití jinak odpadního tepla žárovky, která je zavěšěná v horní části Skleníku a lze ji jednoduše regulovat stmívačem, který je umístěný nad svítidlem.

english
The Glasshouse is a designer lamp which aims to satisfy the desire for fresh herbs in a city kitchen.
Its shape was inspired by growth of plants. The herbs are planted inside the glass lamp along its wall in a kind of gutter around a central opening. This opening not only facilitates easy access to the herbs and the passage of light from an electric bulb hanging up in the lamp but it also ensures adequate ventilation enhancing natural microclimate.
All this is basically about making use of the otherwise useless waste heat of the bulb. You can easily regulate the bulb with a dimmer placed over the lamp.


--> www.glasshouse.cz
--> www.art-light.cz

užší nominace

 
http://www.krikri.cz/files/gimgs/th-13_sklenik_02.jpg
Skleník/Glasshouse, foto Jaroslav Kvíz

1/2

 
http://www.krikri.cz/files/gimgs/th-13_sklenik_01.jpg
Skleník/Glasshouse, foto Jaroslav Kvíz

2/2

 
""